SIR – Urządzenie wielofunkcyjne do dostępu linowego 2015

  • Dostępność: 1 szt.
  • szt.
  • 351,42 zł / szt.

Przyrząd SIR 

SIR to urządzenie wielofunkcyjne do użytku w dostępie linowym. Świetne do zjazdów, pozycjonowania pozycji roboczej, opuszczania ciężkich przedmiotów i asekuracji. Ponieważ krzywka blokująca swobodnie i płynnie pracuje, dlatego można go używać do asekuracji np. “na wędkę”.

Dlatego, że przyrząd SIR blokuje się automatycznie w sytuacji gwałtownego szarpnięcia liny w górę, może być używany w regulowanej lonży do pracy w podparciu. Ponieważ dźwignia zwalniająca krzywkę posiada różne tryby pracy, pozwala na stosowanie przyrządu w różnych sytuacjach. Dlatego powolny ruch dźwigni w dół powoduje stopniowy przesuw liny i prowadzenie zjazdu. Gdy dźwignia zostanie pociągnięta gwałtownie do położenia krańcowego, uruchomi się funkcja antypaniczna i krzywka zablokuje przyrząd na linie. Ponowna możliwość przesuwu liny w przyrządzie nastąpi po zwolnieniu blokady.

Przyrząd SIR ma poprzez stosowanie sprężyny stabilizację ruchu mechanizmu krzywkowego. Na obudowie instrukcja użytkowania, czytelne opisanie sposobu wpięcia liny, eliminuje niebezpieczeństwo nieprawidłowego użycia. Nie zwalnia to użytkownika od odbycia przeszkolenia specjalistycznego z obsługi sprzętu do prac wysokościowych.

Prosta budowa oraz brak elementów plastikowych ułatwia kontrolę stanu zużycia urządzenia.

Waga: 365 g

Wykonana z metalu dźwignia testowana obciążeniem 225 kg zgodnie z EN 12841 (praca w dostępie linowym)

Norma: PN-EN 12841C, PN-EN 341A

 


 

Rok produkcji: 2015

Opakowanie: Brak oryginalnego

Czas użytkowania: Do śmierci technicznej