O Firmie

 

Singing Rock został założony w 1992 roku. Podczas niemal 30 lat istnienia, Singing Rock ugruntował swoją pozycję jako profesjonalny i innowacyjny producent oraz dostawca produktów osobistych i sprzętu ochronnego przed upadkiem z wysokości. Obecnie Singing Rock jest jednym ze światowych liderów na rynku profesjonalnego sprzętu ochronnego do pracy na wysokości, dla wojska i ratownictwa. Zakres dostępnego wyposażenia obejmuje uprzęże, liny, sprzęt, urządzenia do zjazdów, sprzęt do bezpiecznej pracy na wysokości, punkty kotwiczenia, przenośne systemy asekuracyjne, systemy do ratownictwa.

Wszystkie produkty o wysokiej wydajności i innowacyjne są opracowywane i produkowane w Czechach i Europie.Produkty są certyfikowane i w pełni spełniają międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Nasze produkty sa innowacyjne, nowoczesne i łatwe w użyciu, o dużej wytrzymałości z maksymalnym komfortem  użytkowania. Główny zakres działalności firmy Singing Rock to:

   • Opracowywanie i produkcja sprzętu alpinistycznego (uprzęże, liny, przyrządy, karabinki, urządzenia kotwiące, kaski, linki bezpieczeństwa, absorbery itp.).
   • Opracowywanie metod działania stosowanych w alpiniźmie przemysłowym oraz systemów bezpieczeństwa.
   • Dostarczanie opracowanych zestawów zapewniających bezpieczeństwo pracy.
   • Organizacja szkoleń.
   • Usługi pogwarancyjne - regularne przeglądy sprzętu i kontrola produktów.

Wszystkie działania podejmowane przez Singing Rock są realizowane w zgodności z certyfikatem QMS i ze standardami ISO 9001 ze szczególnym naciskiem na rozwój, produkcję i sprzedaż SOI (artykuły 11B dyrektywy Rady 89 / 686 / EWG). Produkty Singing Rock są zgodne z dyrektywami UE i normami i wymaganiami rynku amerykańskiego (CE, NFPA i ANSI). Singing Rock aktywnie uczestniczy w przygotowaniach standardów i dyrektyw poprzez pracę w Komisji Bezpieczeństwa UIAA i grupy roboczej CEN. Singing Rock współpracuje z czeską organizacją standardów jako ekspert w dziedzinie norm dla SOI. 

Singing Rock w swojej ofercie ma wszystko, czego potrzebujesz ze sprzętu ochronnego zapobiegającemu upadkowi z wysokości.